Головна Виробники меблів Чернігівська фабрика меблів з лози, ротангу та абаки

Про необхідність виносу на поверх та збірки меблів необхідно попередньо домовитись!

Зверніть увагу на те, що більшіть меблів приїжджають в розібраному вигляді!Безкоштовна доставка по Львову при одноразовому замовленні меблів на суму більше 5000 грн. При меншій вартості замовлення меблів ціна доставки меблів по Львову 200 грн.Чернігівська фабрика меблів з лози, ротангу та абаки

Про виробника

Як промислове підприємство, Чернігівська фабрика лозових виробів починає свою історію з 1926 року, саме тоді, за свідченням фотодокументів було закладено будівництво перших корпусів. Матеріали були надані Магнітогорську, Челябінської області, прямим нащадком її засновника і першого керівника корпусів Йосипом Борисовичем Гольденбергом. На жаль, будь - які інші документи не збереглися, тому що архів був загублений під час Великої вітчизняної війни.

Спочатку виробництво лозових виробів в промислових обсягах згадується в 1935 році. Цим займалася артіль " Лозо - Рогозний комбінат" , яка в 1960 р. була перейменована у фабрику лозових виробів. Її директором став Володимир Іванович Гурський. Фабрика стає базовим підприємством з підготовки майстрів лозоплетіння. Чернігівські умільці лозоплетіння їдуть в усі кінці Росії . У ці ж роки планова робота по заготівлях деснянської лози призупиняється. Це призводить до виникнення гострого дефіциту сировини і завдає відчутної шкоди виробництву . Потік замовлень поступово вичерпується, хоча для виконання найбільш відповідальних і раніше звертаються до чернігівських майстрам . Так для зйомок фільму "Ярослав Мудрий " дирекція київській кіностудії ім. О. Довженка замовила чернігівським майстрам виготовлення 135 кузовів для возів , щити для воїнів і великі кошики . Замовлення виконував відомий майстер лозоплетіння І. Федусь , у якого на виконання цієї копіткої роботи пішло три місяці.

Лозоплетіння - праця творчий і нелегкий, що прямо залежить від примх природи. Лоза - дитя природи і її якість відображає умови минулого сезону. В умілих руках майстрів гілочки лози сплітаються в дивовижні візерунки, і стають красивими і потрібними речами - стільцями, столами, абажурами, кріслами т.д.

Заготовлюється лоза взимку, потім вона проходить технологічну обробку - очищається від кори, розпарюється, і набуває бажану форму. І тільки потім починається чудодействие майстра. Легкість, краса і зручність лозовими меблів не залишають байдужими нікого: вона як і раніше прикрашає дачні будинки та вітальні кімнати, офіси та кафе. Ці меблі унікальна за своїми властивостями і химерності форм, які не може повторити ніяке інше дерево. Прути лози слухняно згинаються, слідуючи фантазії майстра, підкоряються його умілим рукам.

Екологічно чистий матеріал, лоза з'єднала в собі енергію сонця і свіжість води. Гнучка і міцна, повітряно невагома в мереживі виробів, вона витримує навантаження до 150 - 200 кг. А переставити в інше місце стіл або стілець з лози зможе навіть дитина. Постійно зростаючий інтерес до виробів з лози послужив приводом для відродження виробництва в колишніх обсягах в 1983 р., але і ця спроба не увінчалася успіхом. З розроблених в 1976-1983 роках 40 нових видів виробів, у виробництво були взяті одиниці.

Ще недавно здавалося , що плетені меблі назавжди пішли з нашого життя , залишаючись в далекому минулому тінистих алей , садибних парків. Але забуті традиції повертаються , повертаються і плетені меблі. І повертається вона не тільки і не стільки на садові галявини , скільки в міські квартири. Лоза у вашому будинку створює неповторне відчуття тепла , затишку , комфорту і, нарешті , говорить про добрий смак господаря. Кабінет або готельний номер , обставлений і прикрашений меблями з лози , не потребує дизайнера, лоза сама по собі стає сучасною в дизайні , заповнює і прикрашає собою будь-що, навіть найвишуканіший інтер'єр.

Час не владний над бездоганним мистецтвом лозоплетіння. Нові господарі фабрики , поставили перед собою мету - повернути колишню славу чернігівської лози. Фабрика повинна виробляти виробів у кількості , достатній для задоволення купівельного попиту . У свої вироби майстри лозоплетіння вкладають своє серце , пам'ять про старших поколіннях , які передали їм вміння і своє уявлення про красу. Чернігівська фабрика має представництва по всій Україні і в ближньому зарубіжжі. Сьогодні фабрика пропонує більш 50 виробів прекрасної якості і вишуканого дизайну , які успішно продаються на Україні і за кордоном. При формуванні асортиментного ряду фабрика враховує новітні тенденції на світовому меблевому ринку , тому продукція лозовими фабрики відповідає найвищим вимогам сучасності.