Головна Порадник Як вибрати матрац— Секрети здорового сну

Про необхідність виносу на поверх та збірки меблів необхідно попередньо домовитись!

Зверніть увагу на те, що більшість меблів приїжджають в розібраному вигляді!Безкоштовна доставка по Львову при одноразовому замовленні меблів на суму більше 5000 грн. При меншій вартості замовлення меблів ціна доставки меблів по Львову 200 грн.Як вибрати матрац— Секрети здорового сну

Щоб увесь день бути бадьорим і життєрадісним, потрібно вночі добре висипатися. Якщо ж з якихось причин сон порушується, то млявість і сонливість переслідуватимуть людину протягом усього робочого дня. Чинників, що впливають на якість сну, велика кількість. До них можна віднести перевтому, стресові стани, сторонній шум, температуру повітря в кімнаті і багато іншого.

Усім відомо, що для здорового сну потрібні хороші умови, але на практиці ми замислюємося про це не так часто, як варто було б. І лише коли сон порушений і кожен ранок супроводжується перевтомою, що не минула за ніч, і темними колами під очима, людина починає задаватися питанням про причини безсоння. Звинувачення падають на старе ліжко, виспатися на якому просто неможливо, або на задушливе повітря в кімнаті. Але якщо приміщення провітрити зможе будь-хто, то далеко не кожному по кишені заміна дивана. А проблема може виявитися абсолютно не в цьому.

Як правильно вибрати матрац?

Подумайте, на чому ж спите ви, спробуйте критично оцінити своє ложе. Напевно у багатьох весь цей час хороший і здоровий сон, як мовиться, "проходив повз"! У такому разі вам просто необхідні зміни. І чим швидше, тим краще. Спати правильно дозволять вам матраци багатьох фірм. Ми постараємося дати деякі поради з того, як же вибрати і купити матрац, а також освітити процес вибору ортопедичного матраца.

Ортопедичний - означає найзручніший для тіла. Якісний матрац навіть після максимальної деформації зберігає свою форму. Для довговічності матрац необхідно перевертати двічі на рік, щоб розділити навантаження на робочу поверхню.

В ідеальному випадку матрац не має бути жорстким, тому що в такому разі він тиснутиме на хребет, але і дуже м'який теж не підійде, адже на ньому хребет "провисатиме". Потрібно підібрати такий матрац, який дозволить тілу прийняти ідеальне положення для відпочинку.

Поширеною помилкою є думка про те, що ортопедичні матраци здатні вилікувати хвороби спини. Матраци не лікують, але оберігають хребет від подальшого викривлення. Знімаючи напругу втомлених м'язів, вони створюють необхідні умови для розслабляючого сну.

Покупка матрацу - справа відповідальна, адже уві сні ви проводите третину свого життя. Ціна матраца відображає якість використовуваних матеріалів, їх екологічність і довговічність. Перш ніж купити ортопедичний матрац, влаштуйте йому серйозне випробування. Просто сидячи на його краєчку, ви нічого про матрац не зрозумієте. Щоб оцінити ступінь комфортності, необхідно лягти на нього в тому положенні, в якому ви спите. Якщо заснути вам удається тільки на спині, то випробовувати ортопедичний матрац потрібно в такому ж положенні. При цьому сідниці мають бути повністю занурені в матрац, а стегна повинні прийняти природне положення. Якщо найзручніше вам спати на боці, то ваші стегна і плечі мають бути розміщені на матраці так, щоб талія отримала достатню підтримку, а хребет не перекошувався.

Не забувайте про те, що ортопедичний матрац має бути довшим і ширшим за вас як мінімум на 15 сантиметрів. При виборі матраца необхідно враховувати і свою вагу. Коли мова йде про двоспальний матрац, слід пам'ятати, що він повинен підходити і чоловікові, і дружині. У разі, коли вага однієї людини значно відрізняється від ваги іншої, рекомендується купувати два різних матраци, а потім надіягнути на них єдиний наматрацник.

З належною увагою слід підходити до вибору матраца для дітей - зростаючому організму необхідно забезпечити правильне розташування хребта під час відпочинку. Оббивка дитячих матраців робиться виключно з бавовни, а наповнювачі - тільки з екологічно чистих матеріалів (натуральний латекс, морські водорості, кокосова плита).

Термін експлуатації матраців складає від 10 до 15 років. Але межі цих термінів можуть бути як збільшені, так і зменшені. До чинників, які впливають на терміни експлуатації, можна віднести: зміну ваги, спосіб життя господаря матраца.

Коли матрац підібраний з урахуванням всіх особливостей статури людини, то вірогідність швидко заснути і виспатися збільшується удвічі. Врахуйте, що для матраца з ортопедичним ефектом необхідно підібрати і ліжко з ортопедичною підставкою. Ортопедична підставка під матрац складається із залізного каркаса, в якому жорстко закріплені вигнуті березові рейки. Така підставка бере на себе основне навантаження і володіє підтримуючим ефектом. Рейки чутливо реагують на кожен рух сплячої людини і в той же час достатньо міцні. На опорну стійку кладеться матрац. Не варто нехтувати і високоякісною постільною білизною, красивими покривалами і теплими ковдрами, а також всілякими аксесуарами для спальної кімнати, тому що приємне оточення - це запорука спокійного і здорового сну.

Матраци з 2-х конусним пружинним блоком належать до найбільш поширеної і дешевої категорії. Такі матраци відрізняються один від одного якістю пружин, наповнювачами і оббивкою. Важливим є і такий показник, як кількість пружин на квадратний метр: чим вона більша, тим матрац комфортніший.

Матраци з незалежним пружинним блоком належать до високої цінової категорії. Пружини такого матрацу не зв'язані між собою і знаходяться в окремому чохлі з тканини. Використання незалежних пружин дозволяє збільшити їх кількість на квадратний метр і виключає їх взаємний вплив одна на одну. Завдяки цим особливостям матрац максимально повторює рельєф вашого тіла.

Існують також і безпружинні матраци. Вони можуть складатися з різних матеріалів з різним терміном служби і володіти несхожими одна на одну споживчими характеристиками. Поролонові матраци - дешеві, недовговічні, їх дешевизна обумовлена наявністю таких матеріалів, як поролон (а він, як відомо не належить до довговічних матеріалів); кокосові матраци - дуже якісні, з довгим терміном служби, оптимальні для дітей. Матраци з латексу, особливо натурального, - дорогі і довговічні. Всі вище перелічені матраци бажано використовувати з ортопедичними гратами.

Вибір матрацу: на що звертати увагу при випробуванні

Всі запропоновані варіанти потрібно протестувати. Для того, щоб випробування допомогло у виборі, зверніть увагу на ряд моментів:

  • За зразок для порівняння візьміть свій старий матрац, і визначте, що саме вас не влаштовує у ньому. Наприклад, він дуже жорсткий (або навпаки).
  • Зверніть увагу, в якому положенні ви спите - на спині, животі або на боці, як часто повертаєтеся уві сні.
  • Збираючись в магазин для вибору матрацу, одягніть зручний одяг, який не сковуватиме ваших рухів, щоб при випробуваннях моделей, що сподобалися, ви могли відчувати себе вільно.

Протестуйте як мінімум три матраци, краще всього з різних серій. Не можна буде вважати правильним вибір, якщо ви просто посидите на краю матрацу. На ньому обов'язково потрібно полежати, причому в тому положенні, яке ви зазвичай приймаєте під час сну.

Якщо ви вважаєте за краще спати на спині, то зверніть увагу, щоб стегна були в природному положенні, тоді як сідниці занурюються в матрац. Якщо спите на боці, то вибирайте модель, де занурюються в матрац плечі і стегна, а талія отримує підтримку.

Щоб замовити ортопедичний матрац чи отримати будь-яку іншу інформацію звертайтесь за телефоном (032) 247-05-60

Кілька разів перекиньтеся. На доброму матраці зробити це легко, плечима і стегнами при перевороті ви не повинні відчувати підставку.

Матрац повинен перевищувати ваш зріст як мінімум на 15 см, така ж відстань повинна залишатися від ліктів до краю матрацу, якщо ви покладете руки на живіт кулаками один до одного.

Звертайте увагу на наявність обмежень за вагою. Тим, чия вага перевищує 90 кілограмів, підійде або матрац з посиленим пружинним блоком, або матрац, спеціально спроектований для нестандартної ваги. Існують також матраци, що не мають обмежень за вагою. Вони однаково добре підходять людям з різною комплекцією.

Якщо ви підбираєте двоспальний матрац для людей з різною вагою і різною статурою, краще буде придбати окремий матрац для кожного з урахуванням їх індивідуальних особливостей. В цьому випадку можна використовувати наматрацник, це додасть вашому ліжку цілісну зовнішність.

Ухвалюйте остаточне рішення, покладаючись тільки на свої відчуття. Ви повинні вибрати матрац, на якому вам найзручніше.

Як правильно спати?

Для цього потрібно знати декілька простих правил.

Підставка ліжка повинна бути рівною і достатньо жорсткою, а матрац таким, що уміє приймати форму вашого тіла. Тільки таке ідеальне поєднання дозволить хребту зберігати впродовж всього сну природні вигини, а значить, по-справжньому відпочити. Любителям дешевих, неякісних матраців, які не дають надійної опори найважчої частини тіла, - тазу, загрожує викривлення хребта. При цьому не слід кидатися в іншу крайність: від лежання на "голих дошках" унаслідок високого навантаження страждає не тільки хребет, але і деформуються тканини тіла. На жаль, і це ще не все. При неправильному положенні тіла під час сну "стартує" остеохондроз і загострюються його численні симптоми.

Як продовжити термін експлуатації матрацу?

Отже, ви купили матрац. Він новий, дуже зручний, і спиться на ньому чудово.

Природно, хочеться, щоб він прослужив якомога довше. Звісно, термін служби матраців різний і залежить в першу чергу від наповнювачів. Велике значення має також вага людини.

Наприклад, матрац, що витримує максимум 80 кг, зноситься набагато швидше, якщо на ньому спить людина вагою в 100 кг.

Проте, декілька простих рекомендацій допоможуть вам продовжити термін експлуатації:

  • Раз на півроку обов'язково перевертайте матрац. Ця проста процедура допоможе зберегти ортопедичний ефект. Перевертаючи матрац, ви знижуєте навантаження на м'які шари. Таким чином, матрац відновлює первинні властивості і форму.
  • Використовуйте наматрацник. Він убереже матрац від забруднень, неминучих при тривалій експлуатації, і передчасного зношування. Хімічне чищення матрацу обійдеться набагато дорожче.